Як з'їсти ранні овочі і не отруїтися

Дата: 23.04.2018 09:12

Секрети вибору свіжої городини:

• Овочі мають бути сухими і мати абсолютно свіжий вигляд( не зморщені)
  • На овочах не повинно бути жодних пошкоджень, а також вм’ятин, вони мають бути абсолютно цілими. Приміром, якщо на редисці є тріщини, які зарубцювалися, - це свідчить, що її надмірно зволожували. Якщо ж тріщини свіжі, купувати такий овоч не варто, тому що він швидко згниє.
  • Зелені корінці помідорів підкажуть, що овоч свіжий. Сухі ж будуть свідчити, що томати вже давненько перебувають на прилавку.
  • Перш, ніж купувати огірки, їх варто уважно роздивитися: якщо вони пружні на дотик, а квіточка трохи зів’яла, - свіжі. Прим’ятий та м’який на дотик огірок «натякає» на те, що він не користується попитом у покупців. До речі, такий овоч не буде смачним.
  • Вибираючи свіжий салат, пам’ятайте, що листя цього овоча не повинне мати гнилих вкраплень.

Основні правила безпечного споживання ранньої городини:

• Перед споживанням овочі необхідно вимити під проточною водою ( не просто сполоснути, а саме добре вимити).
  • Цікаво, що кожен овоч потребує особливого «ставлення» до себе: наприклад, у боротьбі з нітратами, які містяться в зелені, допоможе вимочування в холодній воді протягом двох годин.
  • Для «знешкодження» огірків та редьки, не зайвим буде обрізати їх кінчики.
  • З огірків і кабачків бажано також зчищати шкірку – саме в ній накопичується більша кількість нітратів.
  • Перед тим, як нарізати овочі для салату, потрібно позрізати всі тріщини й зіпсовані місця.
  • Для приготування салату рекомендують брати лише верхівки зелені, стебла краще зрізати.
  • В салат варто додати столову ложку лимонної кислоти, котра заблокує перетворення в організмі людини безпечних нітросполук на небезпечні під впливом нітробактерій, які містяться в овочах.
  • Залишки зелені не варто зберігати в холодильнику, адже нітрати перетворюються в нітрити, які ще небезпечніші для людини та можуть спровокувати токсичне отруєння.
  • Зменшити вміст нітратів приблизно на 80%, допоможе відварювання овочів. Умови і термін зберігання почищених овочів: при кімнатній температурі: 4-5 годин, свіжо вичавлений сік зберігають не довше 1-2 годин.