ГЛУХОВЕЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Вінницька область, Хмільницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ОБЕРЕЖНО – СКАЗ!

Дата: 03.10.2018 09:20
Кількість переглядів: 870

Останнім часом почастішали випадки захворювання домашніх тварин таким смертельно небезпечним захворюванням спільним для тварин і людей як сказ.

Вірус сказу виділяється у хворих тварин зі слиною. Людина може заразитися не лише внаслідок укусу твариною, але й при потраплянні слини на шкіру чи слизову оболонку. Зараження відбувається і через предмети, змочені слиною хворих тварин. Треба зважати, що вірус може виділятися зі слиною тварин і за декілька днів до появи у них видимих ознак захворювання. Слина у зараженої сказом тварини містить в собі вірус вже за 10 днів до появи перших ознак захворювання, тому можна заразитися від нібито зовсім здорової тварини.

Головною ознакою захворювання тварин в тому числі і  диких є зміна поведінки – втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність і вдень з`являються в населених пунктах, місцях випасу і утримання худоби, на подвір`ях громадян, нападають на людей та тварин. У пізній стадії захворювання, коли розвиваються паралічі, тварини ледве рухаються і їх легко спіймати навіть дітям. Про такі  випадки треба терміново повідомляти лікаря державної ветеринарної служби.

При покусах домашніми собаками чи котами необхідно з`ясувати прізвище та адресу власника тварини. Це допоможе уникнути щеплень проти сказу, так як за твариною буде встановлене ветеринарне спостереження. Собак та котів, які нанесли укуси та інші пошкодження, ніколи не слід вбивати, а необхідно доставляти їх для ветеринарного нагляду в найближчу установу ветеринарної медицини.

При укусах чи ослиненні дикими тваринами, невідомими домашніми тваринами, а також гризунами необхідно терміново звернутися в найближчий лікувальний заклад для отримання антирабічної допомоги.

При виявленні трупів диких тварин – не знімати з них шкіру, а терміново повідомити працівника ветеринарної медицини.

У кожному випадку укусів та інших пошкоджень, заподіяних тваринами, ретельно промити рани струменем води з милом, накласти асептичну пов`язку та негайно звернутись до лікаря. Тільки щеплення захистять від захворювання на сказ! Якщо ж людина захворіє, врятувати її неможливо!

Коли призначені щеплення проти сказу необхідно суворо дотримуватися режиму, що його встановлює лікар. Не переривати курс щеплень, не пропускати їх. Рекомендується не перевтомлюватися, уникати переохолодження та перегрівання організму. Під час щеплень категорично забороняється вживати будь-які алкогольні напої.

Переконливо рекомендуємо щодо необхідності проведення обов’язкового щеплення своїх собак і котів проти сказу!

Пам`ятайте! Захворювання на сказ закінчується смертю хворого у 100% випадків! Лише своєчасно виконані щеплення проти сказу захистять Вас від захворювання та врятують Вам та Вашим близьким людям таке єдине дорогоцінне життя!

При виявлені вище зазначених симптомів у тварин або трупів диких тварин просимо Вас повідомити Козятинську районну санітарно-епідеміологічну станцію,  за телефоном (04342) 2-30-36 чи Глуховецьку селищну раду, за телефоном 3-15-23.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь