Коронавірус: профілактика інфікування та поширення

Дата: 12.03.2020 17:34

Вивчивши досвід країн які боряться з коронавірусною інфекцією (COVID-19), враховуючи рекомендації органів вищої державної влади України для переривання ланцюгів передачі даної інфекції на території Глуховецької ОТГ вводяться карантинні заходи з 12.03.2020року по 03.04.2020року.

Звертаємось до громадян та закликаємо дотримуватись карантинних заходів, а саме:

Уникати великого скупчення людей, контактів з незнайомими (інфекція може передаватись на відстані 2 метрів) та людьми з ознаками ГРВІ

Частіше мити руки та обробляти дезінфікуючими засобами (вміст спирту 60-80%)

Не торкатися обличчя немитими руками

Не споживати сирих та недостатньо термічно оброблених продуктів харчування

Уникайте прямого незахищеного контакту з тваринами і поверхонь, що стикається з тваринами.

Якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції (кашель, утруднене дихання, температура тіла вища ніж 37,5?), аби запобігти зараженню інших:

- Залишайтеся вдома, якщо захворіли.

- Уникайте тісного контакту з іншими людьми.

- Прикривайте рот і ніс тканиною або зігнутим ліктем під час кашлю і чхання, а опісля ретельно мийте руки.

- Провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні (вміст спирту 60-80%)

ОБОВ’ЯЗКОВО зв’яжіться з сімейним лікарем для консультації та отримання інструкцій в подальших діях

Підгерська Галина Василівна  -  +380966844622;

Міщенко Василь Васильович - +380671316295;

Балановський Олександр Федорович - +380989731058

Додатково закликаємо до самоізоляції

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо: Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19. Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19. Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П’ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України – навіть якщо у вас відсутні симптоми. Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Самоізоляція - це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).