Спалювання рослинних залишків суворо заборонене в Україні

Дата: 10.08.2020 08:21

Спалювання рослинних залишків суворо заборонене в Україні: ст. 16 та 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», п. 3.6.14. та 3.7.1. «Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій», п. 3.6 та 6.4.2. «Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України», ст. 77–1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць без дозволу органів державного контролю у сфері охорони навколишнього середовища або порушення такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.

Відповідно до Закон Українит №556-IX від 13.04.2020 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу» у 20 разів підвищились штрафи за забруднення або іншу зміну природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва (якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей або для довкілля) до 30600-61200 гривень.

- за самовільне випалювання рослинності або її залишків: для населення – до 3060-5100 грн, для посадовців – до 15300-20400 грн

- за підпал трави природно-заповідного фонду: для громадян – до 6120-12240 грн, для чиновників – до 21420-30600 грн

- за забруднення атмосферного повітря – до 30600-61200 грн, або обмеження волі до трьох років.

- за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу – до 91800-153000 грн, або обмеження волі на строк від 2 до 5 років

- за порушення пожежної безпеки в лісах: для населення – до 1530-4590 грн, для посадовців – 4590-15300 грн

- за забруднення повітря шкідливими випарами – до 30600-61200 гривень ? за пошкодження рослинного покриву – до 91080-153000 гривень.

Якщо Ви стали свідками спалювання сухої рослинності:

- повідомте поліцію (поліція зобов’язана прийняти виклик, приїхати на місце злочину зафіксувати факт та встановити особи порушників)

- сфотографувати порушення та передати фото матеріали та інформацію про особи порушників до селищної ради або з заявою до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області (орган уповноважений на складання протоколів про адміністративні правопорушення за ст 77-1 КУпАП).

Дбайте про стан навколишнього середовища! Адже знищення стерні — це, водночас, забруднення атмосферного повітря, порушення стану біоценозів, зміни фізико-хімічного і гідрологічного режиму екотипів, порушення стабільності екосистеми громади.